İlk Yaşımızı Kutladık :)
Duru kızın doğum günü 26 Şubat 2013. Bir yıl nasıl da hızlı geçmiş meğer. Ne çabuk büyümüş benim minik kelebeğim. Düşündükçe gözlerim doluyor, kucağıma verdikleri o ilk ana dönüyorum.

Aylar öncesinden babamız ile birlikte ilk doğum günümüzü tüm sevdiklerimiz ile birlikte kutlamaya kararlıydık.
Anneanne, babaanne, dede, amca, teyze, eş, dost kim varsa bizi seven yanımızda olsun istedik. Kalabalık bir parti olacağından dışarıda kutlamaya karar verdik. Böylelikle daha az yorulacak ve  davetlilerle daha yakından ilgilenecektik. Nitekim öyle de oldu. Bu noktada mekan seçmemiz gerekiyordu. Bize hem evimizdeki rahatlığı sunacak hem de çocuklu onca aileye istenilen hizmeti verebilecek yetkinlikte bir yer lazımdı. O nedenle tercihimizi çok sevdiğimiz bir dostumuzun mekanından yana kullandık. Cotto Pronto Cafe kolay ulaşımı, ferah iç dizaynı ve leziz mi leziz yemekleri ile günümüzü taçlandırdı. Çalışanların güleryüzlü ve samimi tavırlarına ise zaten diyecek yok. Tek kelime ile muhteşemdiler. Biz misafirlerimize kuru pasta ve yaş pastanın yanında pizza da ikram etmeyi uygun gördük. Çünkü mekanın pizzaları hem sağlıklı hem de müthiş lezzetli. Adana'da ikamet edenlerin ya da Adana'ya yolu düşenlerin mutlaka denemesini tavsiye ederim.

Cotto Pronto Cafe'nin muhteşem domatesli pizzası

Mekanın süsleme işini ise ben kendi üzerime aldım. Çünkü her şey Duru'nun adına özel olsun istiyordum. Bu konuda yine çok şanslıydım çünkü kuzenimiz Özge imdadıma yetişti. Özge her konuda marifetli bir yeni anne. Kızı Nil ile ile ilgili maceralarını ve elinin değdiği her işi nasıl da güzelleştirdiğini buradan takip edebilirsiniz. Özge kuzen ta Ankara'lardan Duru için onun adına özel amerikan servisler, peçetelikler, çikolatalar ve duvar yazıları hazırladı. Parti temamızın çilek olmasına karar vermiştik. O nedenle tüm süslemelerde çilek figürü kullanıldı. Her şey o kadar güzeldi ki gelen herkes hayran kaldı.

Özge'nin Duru  için hazırladığı parti süsleri.Masamızın genel görünümü.

Misafirlerimizin gelmesi ile birlikte ortam şenlendi. Yedik içtik, sohbet ettik, pastamızı üfledik. Hem bizim için hem de gelenler için oldukça keyifli bir gün oldu. Duru da çok eğlendi. Sürekli kahkaha attı.
Pastamızı üflerken :)


Misafirlerimiz ile fotoğraf çektirmek için hazırlatmış olduğum çerçeve de çok güzeldi doğrusu. Benzer çerçeveler için Stüdyo Muhammed Ali'ye başvurabilirsiniz.Özetle hayal ettiğimden çok daha güzel bir ilk yaş partisi oldu. Herkes mutlu ayrıldı. O gün bizimle olan ve mutluluğumuzu paylaşan herkese teşekkür ederim.

Parti bittiğinde Duru Hanım çoktan iptal olmuştu :)

Her yaşın sana mutluluk getirsin kızım.

Sevgiyle...