Adana'nın En Neşeli Bahçesi

Geçtiğimiz hafta sonu ne zamandır yapmadığımız bir şey yapıp kahvaltıya gidelim dedik. Ne zamandır methini duyduğum, merak ettiğim yeni açılan bir yer olan Neşeli Bahçe'ye gittik. Hem Facebook'tan hem de Instagram'dan gördüğüm kadarıyla bizi ne denli güzel bir mekanın beklediğini tahmin ediyordum. Ama açıkçası bu kadarını beklemiyordum.

Önünüzde uzanan manzara bu. Atlar bu alanda özgürce geziyorlar. Siz de isterseniz meyve ağaçlarından meyve toplayabiliyorsunuz.

Öncelikle işletme sahipleri ve çalışanlar inanılmaz sıcak karşılıyorlar insanı. Öyle ki kendinizi evinizde, çok yakın bir dostunuzun bahçesinde gibi hissediyorsunuz. Servis oldukça hızlı. Siz daha yerleşirken masa donatılmış oluyor. Kahvaltıya dair ne varsa serpiliyor masaya. Ekmekler bile çeşit çeşit. Gözlemeler, sıkmalar, omletler ve organik reçeller insanın iştahını katlıyor. Porsiyonlar oldukça doyurucu. Hatta biz bir ara sohbet için masamıza gelen işletme sahibine "porsiyonlar çok fazla ziyan olmuyor mu?" diye sorduk bile.
Alabildiğine yeşil bir manzaraya karşı oturup kahvaltınızı yapıyorsunuz. Semaverde çay her an hazır. Üstelik tiryakiler için kaçak çay (Adanalılar bilir) bile bulunuyor. Dilediğiniz kadar içebiliyorsunuz. Taze sıkım portakal suyu, her çeşit bitki çayı, Türk kahvesi ise diğer keyif unsurları. Etrafta kuş sesleri, yeşil alanlarda dilediğince dolaşan atlar, koşturan çocuklar, köpekler, tavşanlar...

Uzanmak isteyenler için hamak ve minderler, oyun oynamak isteyenler için masa tenisi, langırt ve tavla, çocuklar için park ve her noktada  güler yüzlü hizmet.

Ortamın temizliği ve hayvanlara refah bir ortamın sağlanmış olması ise beni en fazla memnun eden nokta oldu."Şu da şöyle olsa daha iyi olurdu" dediğimiz hiçbir nokta olmadı doğrusu. Çocukla gidilecek mekanlar arasında birinciliği kaptı bile. Duru hem tıka basa yedi hem de çok eğlendi.

Oraya gittiğimizde öğrendik ki mangal servisleri de başlamış. Yani sadece kahvaltı için değil ailece güzel bir mangal keyfi yapmak için de gidilebilir.

Tavşana Havuç yediren bir başka "davşan" :)İşletmenin bahçesinde bir de yarı olimpik havuz var. Yaz sıcaklarında tercih sebebi olabilir. Açıkçası ben havuzun hijyenine de oldukça dikkat edileceği izlenimine kapıldım. Zira işletme sahipleri Feriha Hanım ve Emek Bey'in bu işi sahiden severek yaptıklarına ikna oldum.

Kankalarla hamak keyfisi :)
Biz Neşeli Bahçe'den çok mutlu ayrıldık. Eğer siz de çocuğunuzla birlikte gideceğiniz güzel ve iyi hizmet alacağınız bir mekan arıyorsanız kesinlikle gidin derim.

Rezervasyon için; 0539 696 45 67